„Co było, to było, minęło jak miłość…” 22 marca 2018

Gwiazdka nieaktywnaGwiazdka nieaktywnaGwiazdka nieaktywnaGwiazdka nieaktywnaGwiazdka nieaktywna

(...)

Uczniowie na szczycie: gala w szacie zimowo-wiosennej. Aktorzy na scenie, przed widzami pokonują  tremę. Scenariusz tegorocznego montażu słowno-muzycznego został oparty na pomyśle wywiadu z Agnieszką Osiecką. Mając na uwadze niezwykłą osobowość poetki, postanowiłam przybliżyć ją uczniom i zaproszonym gościom.

Rozmowa z poetką porusza kilka ważnych tematów: życie, twórczość, szczęście, miłość, Bóg, Polska, przemijanie… Potwierdzeniem słów autorki jest jej twórczość. Wywiad przerywany jest recytacją wierszy i piosenkami wykonywanymi przez uczniów, i profesjonalnych wykonawców – nagrania z płyt. Osiecka śmiała się, że w twórczości stosuje receptę Joyce`a „wystarczy połączyć”. Znawcy twierdzą, że siłą jej tekstów jest reportażowa dokładność.

Co było, to było, minęło jak miłość…

Osoby
Agnieszka Osiecka – Paulina Pitoń